עתידנות רפואית

עתידנות רפואית

חוקרים ורופאים מדווחים לנו שבעתיד הלא רחוק יחליפו מכשירים חדשים ומשוכללים את בדיקות הרופא המוכרות. לכל אדם יהיה סמארטפון רפואי שיאפשר לקבל תשובות לכל הבדיקות שרופא צריך כדי לבצע דיאגנוזה מדויקת ולתת טיפול הולם. מכשירים יוכלו לגלות שאדם סובל ממחלה מסוימת זמן רב לפני הופעתם של תסמינים ובכך להציל חיים.

מכשיר בעל חיישנים רגישים ביותר, יוכל לזהות בוודאות אפשרות של מחלה הצפויה להופיע ולטפל בגוף כדי למנוע הופעתה. מדדים רגילים כמו א.ק.ג, לחץ דם, סוכר, חמצן בדם וכד'  יסופקו ע"י מכשיר בזריזות וללא צורך להגיע אל המרפאה, לעמוד בתור, להיפגש עם רופאים מומחים ולבזבז כספים מיותרים.   

בידוד תאים של העובר בשיטה מהירה יאפשר בדיקות גנטיות ברמת דיוק זהה לבדיקת מי שפיר אך ללא כל סיכון. גם הטיפול בסרטן שכיום כולל פגיעה בתאים בריאים, ישתנה בעקבות המכשירים והשיטות החדשות שכבר עובדים עליהם במעבדות ברחבי העולם. 

הטיפול במחלות כמו דיכאון יקבלו תפנית חיובית בעקבות מכשירים המשדרים גלים מגנטיים ומשפיעים לטובה על הפעילות המוחית ויאפשרו לפסיכיאטרים להימנע ממתן תרופות מזיקות לטווח ארוך. באופן דומה יטופלו אנשים שהתמכרו לסמים או עישון.

הטיפול באמצעות "תאי גזע" ישתכלל ויאפשר לטפל גם במחלות שכיום אין להן מרפא כמו אלצהיימר, סוכרת וכד. מחלות רבות שכיום מאובחנות ומטופלות ע"י נוירולוג, פסיכולוג או רופא פסיכיאטר, יאובחנו על סמך מדדים שיופיעו על הצג בעת ביצוע מטלות ע"י המטופל. 

הצמחת איברים מלאכותית, תפתור את הבעיה המרכזית של השתלות איברים מסוגים מגוונים, ותפתור סופית את בעיית המחסור בתורמים, שתאפשר לרופאים השתלה מוצלחת לפי הצרכים המעודכנים של המטופלים.

יחד עם החידושים בתחום הרפואה הקונבנציונאלית, מתפתחת רפואה המתארת מחלה ובריאות מנקודת מבט של ריפוי על בסיס חוקי הטבע.  לפי הריפוי הטבעי, מחלה היא סימן לחוסר איזון המופיע בגופנו, כאשר הכוחות המפעילים את הגוף אינם פועלים בהרמוניה ושיתוף פעולה. לפיכך, הדרך לשמירה על בריאות, היא התייחסות לחוק הטבע המחייב את האדם לאזן את כוחותיו הפנימיים ולחבר ביניהם בצורה נכונה.

לפי הריפוי הטבעי, השורש לכל המחלות הן מחשבות לא טובות של האדם על אחרים בסביבתו, או של הסביבה שלו עליו. באופן עקרוני, אילו היינו מוקפים במחשבות טובות מצד הסביבה שלנו ומצידנו כלפי הסביבה – לא היינו חולים! המחשבות והכוונות שלנו הן שמשפיעות על גופנו וגורמות לאדם להיות חולה שגופו יצא מאיזון או בריא ומאוזן.