עזרה הדדית

עזרה הדדית

עזרה הדדית זה כיף ומועיל למי שנותן ולמי שמקבל. אני עוזרת למישהו וזה שאני עוזרת אני מקרבת גאולה לעולם. למה? כי העזרה שלי לא נגמרת בבן אדם שאני עוזרת לו. הוא עוזר למישהו אחר, כי הוא מרגיש יותר טוב וכך, מאדם לאדם, כמו טיפות של גשם אנו ממלאים את העולם כולו בטוב ובריאות. עזרה הדדית זה לא רק מה שאנו עושים, אלא גם מה שאנו לא עושים. אם אנו נמנעים מלבקר את האחר, לריב איתו, להכפיש את שמו זו עזרה גדולה, כי אחרת אנו מזיקים לו. אז עזרה הדדית זה מה שאנו עושים ומה שאנו לא עושים. כשאנו עוזרים לחברינו אנו עוזרים גם לעצמנו.

קודם כל, זו הרגשה טובה לעזור למישהו אחר ושנית, בדרך כלל כשאנו עוזרים זה במקומות שאנו צריכים עזרה וכך אנו עוזרים לעצמנו דרך עזרה לחבר. לא מזמן עזרתי לחברה לעבור דירה. לי יש אוטו ולה אין הרבה חפצים. כיוון שעזרתי לה לעבור בית, היחסים ביננו התהדקו והיום אנו חברות קרובות יותר. היא רופאת שיניים ורק לפני שבוע היא עשתה לי סתימה בלי תשלום, כי בין חברים אין חשבון. אנו מתקשרות זו לזו ואפילו עושות בייביסיטר אחת אצל השנייה. יצרתי קשר חם עם הילדים שלה והם מחבקים אותי כשאני באה לעשות בייביסיטר. הילדים שלי כבר גדולים, וזה נעים לקבל מנה של אהבה מילדים קטנים.

אתמול באתי אליה הביתה חיכתה לי הפתעה. הילדים אפו עוגיות בשבילי, זה חימם לי את הלב. ביום שישי אביא להם חלה שאני אופה בבית. כעת אני לא יודעת אם לקרוא לזה עזרה הדדית יותר. זה יותר נשמע כחברות. חברות עזרה הדדית היא מובנת מאליה ואנו לא קוראים לזה עזרה הדדית. פשוט אהבה ואכפתיות. אני רואה מה שחסר לך ואני משתדלת לתת לך כי את חברה שלי ולתת לך עושה לי טוב.