יערת הדבש

יערת הדבש

משפחת הצמחים הסולניים נחשבת למשפחה די ענפה ופעילה, היא מצויה החל מירקות שונות כמו פלפלים, חצילים ואפילו עגבניות. משפחת הצמחים הזו בעלת מינרלים חיוניים כירקות לאכילה, הם מלאים בוויטמינים מינרלים ומהווים כחלק מתזונה ים תיכונית מותאמת. אך מלבד התכונות המעולות של הצמחים הללו, ניתן להנות מהם גם כצמחי נוי יפיפיים, המעטרים את הגינה או המרפסת בצבעים ירוקים וריחות נעימים שיגיעו עד אל השכנים ואפילו לכל השכונה. אחד מהם והבולט במיוחד הוא צסטרום לילי או בשמו השני "יערת דבש" המצליח להשתלב באזורי גינון רבים ובעל ריחות מדהימים.

הכל על יערת דבש

צמח  הצסטרום הלילי נחשב למעולה עבור שתילה ישראלית, הוא מתאים לאזור החוף, צפון ומערב הנגב, מעל ל650 מ' מעל פני הים וגם בהרי נמוך או בקיצור למרבית הקרקעות בישראל. אל נוחות הגידול שמתלווה אל גידול הצמח, אפשר להוסיף את ריחו המתקתק שמופץ בשעות הלילה ועל כן גם שמו "יערת דבש".
ככל הנראה רובנו גם טעמנו מריחו של הצמח המלהיב הזה באולמי אירועים, בגינות מושקעות וגם בגינות פרטיות. הצמח שמקורו באיי הודו המערבית, נחשב לרגיש לקור, אבל מצליח להתאקלם למזג האוויר הישראלי וגם לפני השטח הישראלי כמו אדמות גיר וקרקעות מלוחות. חשוב לזכור כי בגידול של יערת דבש יזדקק הצמח לכ2 ליטרים במהלך היממה, אפשר לחלק את הכמות לפי בוקר וערב. השתכנעתם? הזמינו יערת דבש גן ירק.

צמחים נוספים ממשפחת הסולניים

משפחת הצמחים הסולניים רחבה וענקית, יש בהם לא מעט סוגים שונים של צמחים וכאלו הנחשבים גם לבעלי סגולות רפואיות. אחד מאותם צמחים הוא "הדודא הרפואי" עליו מסופר בתנ"ך כי הוא בעל כוחות הדומים לוויאגרה והוא פורח בחודשי הסתיו בעיקר. עם זאת הפירות הצומחים ממנו נחשבים לרעילים ושימוש לא נכון בהם עלול להוביל לעיוורון זמני. אל המשפחה הזו מצטרפים עוד צמחים רבים ושונים, החל מצמחי הטבק ועד לצמחים כמו סקופולי קרניולי המשמש לטיפול בכיבים בקיבה, בעיות מעיים ואפילו טיפול במחלות עיניים. השימוש בצמחים מתגלים בשנים האחרונות בצורה ניכרת מבעבר, אך יערת הדבש עודנה נחשבת לצמח מעולה לעיצוב הגינה ולקבלת ריחות מתוקים בכל ערב.